Soru Sorma Teknikleri

Soru neden sorulur: Soru sorma bir öğrenme ihtiyacıdır. Öğrenme ihtiyacı yapılan veya yapılmakta olan bir işin icabı da olabilir, soruyu soran kişinin sadece bilgilenme ihtiyacı da olabilir.

İşletmelerde genel olarak yapılan veya yapılmakta olan bir işin icabı olarak soru sorulur.
Bazı sorular, bir konunun daha detaylı açıklanması için sorulurken, bazı sorular görüşlerin bir noktaya toplanması için sorulur. Bazı sorularda bilinen bir konuda destek toplamak veya yönlendirmek için sorulur.

soru sorma teknigi

Devamını oku...

Avrupa Birliği Yapı Malzemeleri Mevzuatı ve Türkiye'de Uyum Süreci

Avrupa Birliği Yapı Malzemeleri Mevzuatı ve Türkiye'de Uyum Süreci

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki ortalık ilişkisi, 1 Aralık 1964 tarihinde yürürlüğe giren Ankara Anlaşması ile kurulmuştur. Ankara Anlaşması uyarınca ortaklık ilişkisinde son döneme geçilmesi ise, 1 Ocak 1996 tarihinde Gümrük Birliğinin yürürlüğe konulması ile gerçekleşmiştir.

abgs logo

Devamını oku...

A Memo From A Chıld To A Parent...

A MEMO FROM A CHILD TO A PARENT...

Don't spoil me. I know quite well that I ought not to have all I ask for, I'm only testing you.

Don't be afraid to be firm with me. I prefer it, it makes me feel secure.

Don't let me form bad habits. I have to rely on you to detect them in a early stage.

memo from child

Don't make me feel smaller then I am. It only makes me behave stupidly "big"

Don't correct me in front of people, if you can help it. I'll take much more notice if you talk quietly with me in private.

Devamını oku...

Okul ve iş

İlk başlarda okulu sevmezdim, sanırım öğretmenimi de sevmiyordum. Annemin anlattığına göre yıllar boyunca her sabah kalkınca: "Bugün okula gitmesem olmaz mı?" diye sorarmışım. Tabii annem de beni zorla okula gönderirmiş...

Devamını oku...

Elevator Speech (Asansör Konuşması) Nasıl Hazırlanır?

Elevator Speech (Asansör Konuşması) Nasıl Hazırlanır?

İş dünyasında çoğu zaman kendinizi anlatacak yeterli zaman bulamazsınız. Tanışmak istediğiniz önemli biriyle karşılaştığınızda, ya da birisi size neler yapıyorsun dediğinde ağzınızdan klişe birkaç sözcük dışında pek bir şey çıkamaz.

Bu gibi durumlara hazırlıklı olmak, önemli bir fırsatı kaçırdıktan sonra pişman olmamak için "Elevator Pitch", "Elevator Speech", veya "Elevator Statement" olarak da adlandırılan "Asansör Konuşmasını" hazırlamanız gerekir.

elevator speech

Elevator Pitch (Asansör Konuşması), bir kişi için hazırlanabileceği gibi bir şirket, bir proje ya da bir fikir için de hazırlanabilir.

Devamını oku...

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.