Psikolojim bozulunca

koza kelebegi bilmez robin sharma

07.06.06 Ankarada havaalamındayım. Kız arkadaşım ile işlerin iyi gitmediği her haliyle belli. Dün gece saat 3’e kadar Derya ile konuştuk “Akışına bırak” diyor "sen yoluna devam et hayat seni takip etsin.” Psikolojimin bozulduğunu hissediyorum aslında yüzüm gülmüyor, mutsuzum, uykusuzum.

Elimde Robin Sharma’nın Koza Kelebeği Bilmez’i var. Sayfayı açıyorum bir paragraf okuyup vazgeçiyorum. Okumayı reddediyor bünyem. “Bunlara ihtiyacım yok, ben iyiyim, hayatım iyi” diyorum. Aslında alakası yok. Kendimi zorlayıp birkaç sayfa okuyunca biraz kendime geliyorum. Daha iyi hissediyorum. Herşey olumsuzdan olumluya dönüyor. Bu farkettiğim ruh halimi ve bünyemin reddedişini ileride bana ders olsun, başkalarına ibret olsun diye yazıyorum. Umarım tekrar ihtiyacım olmaz.

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.