Kocaeli Shopping Mall Çelik İşleri Denetimi

Kocaeli Shopping Mall Çelik İşleri Denetimi

29 Temmuz 2015 Çarşamba günü kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği konularındaki uygulamaları yerinde görmek üzere Kocaeli Shopping Mall şantiyesine gittik. Çelik montaj işlerini, sahada yapılan eğitim kayıtlarını, emniyet uygulamalarını, atıkların ayrıştırılması işlemlerini yerinde gördük ve şantiye şefi ve çalışanlar ile görüştük.

kocaeli shopping mall 29.07.2015

Devamını oku...

Belgelendirmede Denetim Kuruluşunun Önemi

Belgelendirmede Denetim Kuruluşunun Önemi

Kurduğunuz Kalite Yönetim Sistemi kadar, çalıştığınız belgelendirme kuruluşu da önemlidir. Şayet çalıştığınız belgelendirme kuruluşu bu işi ticaret yapar gibi yapıyor ise, ne kurduğunuz sistemin, ne sahip olduğunuz sertifikaların önemi vardır.

belgelendirme kurulusu

Yaptığınız işin, bulunduğunuz konumun, emeklerinizin ve şahsınızın hiçbir saygınlığı kalmaz. Yapılan bu işin değer kaybetmesine yol açarsınız. Birilerine kurmuş olduğunuz sistem üzerinden yaptırım uygulamak isteseniz de, hiçbir hükmünüz olmaz.

Devamını oku...

Başbakanlık Hizmet Binası Denetimi

Başbakanlık Hizmet Binası Sistem Denetimi

Yapımı devam eden ve bu hafta açılışı yapılacak olan yeni Başbakanlık hizmet binası şantiyesine, 14.07.2014 Pazartesi günü, ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 denetimleri için gittik.

basbakanlik santiye denitimi 14.07.2014

Fotoğrafta ben (İlker Ergün), Rüştü Kurtulan, Zafer Kocabaş, arkamızda yeni Başbakanlık hizmet binası ve kamera arkasında Hasan Zor var.

Devamını oku...

ISO 9001 Belgesinde Kampanya Sahtekarlığı

ISO 9001 Belgesinde Kampanya Sahtekarlığı

Son zamanlarda e-posta kutunuza ya da faxınıza "ISO 9001 belgesinde kampanya" şeklinde gelen duyuruları fark etmişsinizdir.

Bazı şirketler belge sahibi olmak için "ücreti gönder, fatura ile beraber belgen gelsin" şeklindeki uygulamaları tercih edebiliyor. Ancak bu şekilde yapılacak bir belgelendirme, hem standartlar ve belgelendirmenin mantığına aykırı, hem de size hiçbir fayda sağlamayacaktır.

ISO 9001 kampanya

Günümüzde birçok firma iş vermeden önce tedarikçisini değerlendirmekte ve mevcut belgelerini istemektedir.

Devamını oku...

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.