İlker Ergün Kimdir?

İlker Ergün kimdir? İlker Ergün neler yapar? Bunca zamandır sessiz kaldıktan sonra bu hareketlilik nereden çıktı diyenlere, işte kendim ile ilgili biraz bilgi.

ilker ergun kimdir

Makina Mühendisliğinden mezun olduğundan beri çelik sektöründe imalatta, şantiyelerde ve kalite birimlerinde çalıştı. Meslek hayatının ilk yıllarından beri kalite sistemleri ile ilgili eğitimler aldı ve kalite sistemlerini her çalıştığı şirkette uyguladı.

2011 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığın açtığı sınava girerek Çevre Görevlisi Unvanını da alan İlker Ergün, 2013 yılında katıldığı eğitim sonrasında Milli Eğitim Bakanlığından belgeli Usta Öğretici, 2016 yılında TUBİTAK tarafından düzenlenen eğitim ile de Girişimci Mentörü unvanı almıştır.

2017 yılında GSI SLV-TR ve DVS Perszert ortaklığı ile düzenlenen Uluslararası Kaynak Mühendisliği eğitimini tamamlayarak Kaynak Mühendisi olmuştur.

2007 yılında Ayakizi Gezi Grubu ile tanıştığı doğa yürüyüşü sporunu bir süre sonra acenta sorumlusu ve rehber olarak yapmaya başladı. 2008 yılı sonunda Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu'nun kurulmasıyla beraber acenta içine daha aktif rol almaya başladı. Halen acentenin teknik, idari işleri ile tur sorumlusu görevine devam etmektedir.

Çalıştığı ve destek verdiği tüm kurumlarda sistem kurmaya, işleri kolaylaştıracak otomasyona geçmeye çalışan İlker Ergün, 2009 yılında yazılımcılar ile anlaşamayıp, üniversitede gördüğü Fortran programlama diline, PHP ve JavaScript'i ekleyerek yazılıma başladı. Şu anda tamamı kendisine ait ve muadilleri bulunmayan beş ayrı programı vardır.

Sonuç Danışmanlık (www.sonucdanismanlik.com) markası ile çelik yapılar, kaynaklı imalat, kalite sistemleri ve akreditasyon ile ilgili danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermekte; TÜRKAK, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlar adına denetçi; MÜDEK’de Eğitim Programları Değerlendiricisi ve TSE’de Dış Uzman olarak görev almaya devam etmektedir.
Sürdürdüğü çalışmaları kişisel web sitesi (www.ilkerergun.com.tr) üzerinden, profesyonel çalışmalarını (www.sonucdanismanlik.com, www.en1090-2.org, www.en1090belgelendirme.com), web uygulamaları ve programları (www.net.web.tr) ile gelişim testleri ile ilgili programı (www.gelisimtesti.com) kurduğu web siteleri aracılığıyla tanıtmaktadır.

Mesleği ve çalıştığı sektörler ile ilgili kaynak ve buluşma noktası niteliğinde olacak;

  • en1090certification.com,
  • wpsturkiye.com,
  • wpsturkey.com,
  • kaynakboyakontrol.com,
  • kaynakkontrol.com,
  • paintweldinginspector.com,
  • kaynakboyainspector.com,
  • iso3834.net

web adresleri ile ilgili projeleri devam etmektedir.

Ürün kalite kontrol, gözetim hizmetleri, kalite sistemleri, EN 1090 çelik yapılar, ISO 3834 kaynaklı imalat, EN 15085 demiryolu araçları, ISO 17000 serisi akreditasyon standartları ve ilişkili konularda eğitim, danışmanlık hizmeti vermekte; ön denetim, belgelendirme denetimleri yapmaktadır.

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.