Kendime laflar

kendime not

Cehennemin dibine kadar yolum var
Ve kesinlikle hiç acelem yok.

Yüksekten, çok yüksekten kendimi bırakıcam. Ağırlıksız ortam. Kulaklarımda rüzgârın o müthiş uğultusu. Hayatımın küçük önemli bir bölümü olarak tarihe geçecek.

Her şey benim, bense hiçbir şey içinim.

Büyük aşklar kavgalarla başlarmış
Galiba sorunum burada
Kimseyle kavga etmek istemiyorum
Kızlara hep iyi davranıyorum
Onları kırmaktan korkuyorum

Erkek dediğin: Aşık ve kibar, yakışıklı, okumuş, okumaya devam eden, hakim ve güçlü demokrat, sivil toplum örgütlerinde çalışan, mesleğinde başarılı, çocuklarına sevgili ve şefkatli, çamaşırlarını kirli sepetine atan, çayını karısının doldurmasını bekleyen, güzel sanatlar tutkunu, seyahati seven, valizini kendi yapamayan ama "her şeyi yanına aldın mı?" diye soran, kıskanç ama çapkınca, gözü dışarıdaymış gibi durup sadık, fantezisi geniş, dişi temiz, doğa aşığı sportmen ve kalbine midesinden gidilen bir erkek buldunuz mu durmayın.
Nurseli İdiz

Eli yüzü düzgün, oturmasını kalkmasını bilen, düzgün ama az konuşan, güzel yemek yapan, kafası çalışan, ev işlerinden anlayan, çok para harcamayan, çocukları seven, kocasına saygılı, ailesine bağlı bir kız bulursam hemen evlenirim.

Ünlü bir yazar "Kadınları Anlamak" adlı eserinde şunları diyor:
Hamam böceklerini takip edin. Onlar bir amaç için bir taraftan diğer tarafa hızla koşarken aniden durup başka bir yöne koşmaya başlarlar. İşte bunun sebebini çözdünüz mü kadınları anlamaya başladınız demektir.

Bence ölenleri piranhalara atalım. Daha temiz, yer kaplamıyor. Acaba biyolojik denge bozulur mu?

Boynuna sarılıp nefessizlikten boğulana kadar öperdim.

Ev, gittiğin zaman seni içeri almak zorunda oldukları yerdir; ama ne yazık ki ev, içeri girdiğin zaman seni bir daha salıvermeyi istemedikleri bir yerdir aynı zamanda.
Robert Frost

Elveda arzularım, tatlı hayallerim, gökteki ay, paslı tenekeler, çürümüş tahtalar, kalabalığa elveda! Kediler, köpekler, kerpiç duvarlı evler, erkek yüzlü Kürt karıları, eğri sokaklar ve nihayet beyaz perdede kalın örgüleri hoplayan sevgilim, sana da elveda!
Orhan Kemal

deh diyince giden atın olursa,
bir yudum su veren avradın olursa,
birde hayırlı evladın olursa,
düğün evine gitmene hiç gerek yok,
düğün zaten senin evindedir,
gir çık dur.

deh diyince gitmeyen atın olursa,
bir yudum su vermeyen avradın olursa,
birde hayırsız evladın olursa,
cenaze evine gitmene hiç gerek yok,
cenaze zaten senin evindedir,
gir çık dur.

Söylediklerinize dikkat edin
düşüncelere dönüşür...
Düşüncelerinize dikkat edin
duygularınıza dönüşür...
Duygularınıza dikkat edin
davranışlarınıza dönüşür...
Davranışlarınıza dikkat edin
alışkanlıklarınıza dönüşür...
Alışkanlıklarınıza dikkat edin
değerlere dönüşür...
Değerlerinize dikkat edin
karakterinize dönüşür...
Karakterinize dikkat edin
kaderinize dönüşür...
Mahatma Ghandi

Bir aşıkla tartışmak; okyanusun suyunu kaşıklamaya benzer.

Çok dinlememiz, az konuşmamız için iki kulağımız ve bir dilimiz var.

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.