Otobiyografi

1980 yılının Ağustos ayının 23'ünde dünyaya gelmişim. Anne ve baba tarafım Balıkesirli olmasına rağmen doğum yerim İstanbul.İlkokula Küçükçekmece'deki Yeşilyuva ilköğretim Okulunda başladım. Çok başarılı bir öğrenci olmamakla beraber dördüncü sınıfın sonuna kadar bu okulda öğretimime devam ettim.

Babamın işyerinin Anadolu yakasında olması ve ailemin beni iyi bir okula göndermek istemesi nedeniyle Kadıköy'e taşındık. Beşinci sınıfa ve ardından orta hazırlık sınıfına İstanbul Eğitim ve Kültür (İSTEK) Vakfı'nda devam ettim. Hazırlık sınıfından sonra bu okuldan ayrılıp, Hasan Tan İlköğretim okuluna başladım.

Orta okulu bitirdiğim yıl memleketimiz olan Balıkesir'e taşındık. Balıkesir Lisesine başladım. Liseyi bitirdiğim yıl üniversite sınavına girip; Karadeniz Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği bölümünü kazandım ve Trabzon'a gittim. Dört yıllık üniversite hayatım sonunda 2002 yılı Haziran ayında mezun oldum.

Yaklaşık üç aylık bir yaz tatilinden sonra Balıkesirde Uğur Kazan fabrikasında Teknik Müdür Asistanı olarak işe başladım. Altı ay sonra Kalite Müdürü olarak ISO 9001 çalışmalarını yürüttüm. Yedi aylık eğitim ve çalışma süreci sonunda şirketime kalite belgesini kazandırdım ve askere gitmek üzere şirketten ayrıldım.

Kasım 2003 de asteğmen olarak askere başladım. Acemiliğimi Balıkesir Ordudonatım Okulunda yaptım. Kurra sonucu atamam Hava K.K. 3. Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı Etimesgut Ankara'ya çıktı. Mart 2004'de 3HİBM Ar-Ge bölümünde katılmamla devam eden askerliğim Kasım 2004de sona erdi. Askerliğim süresince ingilizce kursuna devam ettim ve Ankarayı tanıma fırsatını yakaladım. Askerden sonra Ankarada bir işyerinde çalışmayı düşündüğümden askerliğim bitmeden iş arayışlarına başladım.

Askerliğim bitmeden önce Rona Çelik'ten başvuruma cevap geldi. Taşeronları olan MGM İnşaat ile bir görüşme yaptım. Aralık 2004'den itibaren MGM İnşaat ile beraber Ankara Kazan ilçesindeki Rona Çelik tesislerinde Atölye Şefi olarak çalıştım. Ardından Nisan 2006'de aynı şirkete ait Muş'un Bulanık ilçesindeki Alpaslan I baraj şantiyesine gittim. Cebri boru kısım şefliği görevimi kış şartlarının ağırlaşması ile beraber Kasım 2006'da şantiyeyi kapatarak sonlandırdım ve Ankara'ya döndüm.

Kazandaki atölyede çalışmalarıma devam ederken Şubat 2007'de Temsan A.Ş. Proje Yönetim Müdürü Şebnem Hanımdan gelen teklif üzerine Temsan A.Ş. ile çalışmaya başladım. Temsan A.Ş. bünyesinde 13 yıl Kalite Kontrol Mühendisi ve Yönetim Temsilcisi görevini sürdürdükten sonra Mart 2020'de ayrıldım.

Bü süreç içinde Nisan 2014'de Sonuç Danışmanlık markasını hayata geçirdim ve kurum ve kuruluşlara eğitim, danışmanlık ve denetim hizmeti vermeye başladım. Halen TSE, Türkak gibi kurumlar adına denetimler ve özel kuruluşlar adına eğitim ve belgelendirme faaliyetleri yapmaya devam etmekteyim.

Ayrıca 2007 Haziran ayında Ayakizi yürüyüş grubu ile başladığım doğa yürüyüşlerine Artıyaşam'da rehber ve yönetici olarak devam ediyorum.

2016 yılından bu yana genç girişimcilere mentörlük ve 2020 yılımdan itibaren de yönetici ve takım koçluğu yapmaktayım.

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.