Kendime Öğütler

kendime ogutler behcedeki cicek

Hiç bir zaman sorulan soruya cevap vermemezlik etme. En azından duyduğunu belirtmek için başınla bir işaret yap.

Sürekli olarak bir şeylerden yakınma. Bu hoşnutsuzluğunu değiştirmez ve etrafındakileri de mutsuz eder.

Çocukların senden kaçmaya başladılarsa senin haksız olduğunu söylüyorlarsa bir şeyler terstir. Onları kaybetmemek için onlarla konuş. Söylediklerini iyice tart, itiraz etme.

Beynini çalıştır ve aradaki tüm olasılık ilişkilerini bul. Mükemmele ulaş yoksa geride kalırsın.

Eğer birini ikna etmek istiyorsan mutlaka yerinden kalkmalısın. -bu çok küçük bir bebek veya yaşlı bir insan olabilir.-

Her şeyin bir nedeni vardır. Eğer söylediğin şeyin nedenini bilmiyorsan mutlaka bul. birinin sorduğu soruya "kural gereği" veya "herkes öyle yapıyor, adettendir" gibi cevaplar verme. Eğer zamanın yoksa veya anlatacak durumda değilsen söz vererek daha sonra anlat.

Verdiğin sözden asla dönme bu seni küçültür.

Birine oturduğun yarden emirler verme. -özellikle birden fazla emrin (sözün) arka arkaya gelmesinden kaçın- yapılacak çok iş varsa kendinde yardım et, paylaş.

Bir başkasının senin veya yaptıkların hakkında söylediklerini düşün, acele etme, nedenini sor.

Parçalar birbirlerine uzak iken benzer görünür. Onları yan yana getir ve birbirlerine uymadıklarını gör. Eğer çok parça varsa hepsini dene.

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.