Kaynak İşleri ve Yeni Yıl Kutlaması

İşin içinde mesleğini seven ve her şartta eğlenmeyi bilen insanlar olunca, en ilgisiz konular bile bir araya gelebiliyor. İşte kaynak ile yeni yılın bağlantısı.

yeni yil 2015

Fotoğrafta bir kaynakçının el emeği, metal üzerine kaynak ile yaptığı çam ağacı görülüyor.

Yeni yılda da işlerin standartlara uygun, hatasız ilerlemesi dileğiyle, mutlu, sağlıklı, başarılı bir yeni yıl dilerim.

#yılbaşı #yeniyıl #MutluYıllar #ilkerergun

 

Şahin Deresi Kanyonu Fotoğrafları

Kaz Dağlarındaki kaynaklardan beslenerek Altınoluk'ta denize dökülen Şahin Deresi Kanyonunun bir kısmını geçtik. Hazır bölgede iken hem hava sıcaklığını bahane ederek, hem de çevreyi keşfetmek için gittiğimiz kanyon, buz gibi suyu ve soğuk esintileriyle ilaç gibi geldi.

sahin deresi 13.08.2015

Devamını oku...

Yapı Decor Ankara 2015 Fuarı Ziyareti

Yapı Decor Ankara 2015 Fuarı Ziyareti

29.03.2015 Pazar günü Yağız ile beraber Ankarada'ki Yapı Decor Fuarını gezdik. Hafif çelik yapı üreticileri, peyzaj ve bahçe süslemeleri, iç - dış cephe kaplamaları, taban ve zemin kaplama malzemeleri, dekorasyon ürünleri ile ilgili standları tek tek dolaştık.

yapi decor 29.03.2015

 

Alternatif Kariyer Programına Konuk Oldum

Alternatif Kariyer Programına Konuk Oldum

Meteorolojinin Sesi Radyosunda her hafta yayınlanan Alternatif Kariyer Programının bu haftaki konuğu bendim.

Meteorolojinin Sesi Alternatif Kariyer 24.11.2014

Dün (24.11.2014) saat 18:20'de yayınlanan programın yapımcısı ve sunucusu İsmail Polat ile beraber kariyer, mühendislik, iş olanakları ve kalite üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...

Benim Küçük Üçkağıtçım - Kitap Paylaşım

Benim Küçük Üçkağıtçım

İlkokuldayken çok sevdiğim ancak bir arkadaş kurbanı olan kitabımı yıllar sonra bir sahafta buldum.

Benim için hem okuması keyifli, hem de anlattıkları ile hala günümüz koşullarına ışık tutan bir kitap. Yeni basımı yok, anladığım kadarıyla olamayacak da.

Ücretsiz indirmek için: https://gum.co/benim-kucuk-uckagitcim

benim kucuk uckagitcim indir

Devamını oku...

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.