Yeni Yönetim Sistemlerinde Liderliğin Önemi

Yeni Yönetim Sistemlerinde Liderliğin Önemi

ISO 9001:2015 ve ISO 14001:2015 standartlarının yayınlanması ile birlikte “liderlik” kavramı da gündeme gelen bir konu oldu. Gelişmekte olan organizasyonlarda “yönetici” rolünden çok “lider” rolünün daha verimli olacağı ile ilgili birçok bilgi vardır. Dünyadaki sayılı büyük organizasyonlarının kurucuları da kendilerini lider olarak tanımlamaktadırlar.

liderlik

Devamını oku...

ISO Standartları Hakkında 10 Yanlış

ISO Standartları Hakkında 10 Yanlış

1980li yıllardan beri kullanılan ve Dünya genelinde birçok firmada uygulanan yönetim sistemleri, standartların temel amaçlarının bilinmemesi ve standardın bir kılavuz gibi görülmesi nedeniyle uygulamada eksiklikler yaşanıyor. Hiçbir yönetim sistemi standardının iş ile ilgili özel bilgiler vermediği, bu standartların tüm sektörlere uygun olarak yazıldığı unutulmamalıdır.

ISO hakkinda 10 yanlis

Devamını oku...

Belgelendirmeye Giden Yol

Belgelendirmeye Giden Yol

Belgelendirme sürecine giren bir firma, hazırlık yaptıkları standarttan neler beklediklerini, standardın kendilerine katacaklarını düşünerek çalışmalarını devam ettirmelidir. Belgelendirmenin de bu sürecin önemli bir parçası olduğu unutulmamalı, göz ardı edilmemelidir. Aşağıdaki adımlar bir firmada belgelendirme aşamalarında nelerin yapılması gerektiğine ilişkin bilgiler vermektedir.

belgelendirmeye giden yol

Devamını oku...

Soru Sorma Teknikleri - Soru Neden Sorulur?

Soru sorma bir öğrenme ihtiyacıdır. Öğrenme ihtiyacı yapılan veya yapılmakta olan bir işin icabı da olabilir, soruyu soran kişinin sadece bilgilenme ihtiyacı da olabilir.

İşletmelerde genel olarak yapılan veya yapılmakta olan bir işin icabı olarak soru sorulur.
Bazı sorular, bir konunun daha detaylı açıklanması için sorulurken, bazı sorular görüşlerin bir noktaya toplanması için sorulur. Bazı sorularda bilinen bir konuda destek toplamak veya yönlendirmek için sorulur.

soru sorma teknikleri

Devamını oku...

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.