Bana yeşili sevdiren kadın

Onu ilk gördüğüm anda herşeyiyle, saçı, kıyafeti, duruşu, bakışı ve hatta çoraplarıyla bile işte bu, işte bu benim hayatımı beraber geçirebileceğim kadın demiştim. Türlü şaklabanlıklarla aynı gün tanışmayı başardım.

Zamanla arkadaşlığımız ilerledi, sevgilisinden ayrılmıştı, benim ise hiç sevgilim olmamıştı zaten. Aslında ben yeşil rengi pek sevmezdim ama O yeşili öyle çok seviyordu ki neredeyse herşeyi yeşildi, öyle çok yakışıyordu ki zamanla O’na hayranlığım arttıkça, yeşile de hayranlığım arttı. Hayatıma bir renk daha kattı. Ancak ben ona ilgimi gösterdikçe O benden kaçtı, hatta O’nu kaybetme noktasına bile geldim bir kaç kez. Ailesiyle tanıştım, evine gidip geldim, herşeyini öğrenmeye çalıştım.

Herşeye rağmen, herkese rağmen olmadı, beni sevemedi birtürlü. Ben de ısrarımı kestim zaten, hatta bir sevgilim bile oldu. Ama görğşmeyi hiç bırakmadık. Her fırsatta beraber dışarı çıkıyor, yemek yiyor, dertleşiyorduk.

Bir gün gözlerindeki o ışıltıyı gördüm. Bir erkekten hatta benim de daha önceden tanıdığım birinden bahsediyordu. Şu an başka bir şehirdeydi ama aradan aylar geçmesine rağmen numarası olsa ararmıyım tereddütündeydi. İlk kez böyle birşey yapazaktı, ilk kez biri O’nun peşinden değil de O birinin peşinden koşacaktı. Yüreğindeki heyecanın, içindeki birşeyler başarma, istediğini elde etme arzusunun farkındaydım. “Söz” dedim “sana onun telefon numarasını bulacağım.” Bu sözler nasıl da çıkıvermişti ağzımdan. O anki yüzündeki mutluluk, heyecan ve tedirginlik ifadesi aklımdan hiç gitmiyor.

Birkaç gün içinde aragığım telefon numarasımı kolayca bulmuştum. O’na telefon edip numarayı bulduğumu söyledim. Sesinde mutluluk ve heyecan vardı. İçim kan ağlayarak belki de kendime lanet okuyarak tedirgin bir şekilde verdim numarayı. Bunu neden yaptım peki? Günlerce kendime sordum. Sevdiğim kişinin yüzündeki o mutluluk ifadesini, gözlerindeki ışıltıyı görmek hiçbir şeye değişilmezdi.

Uzunca bir süre düşündü arayıp aramamayı. Düşüncelerimi defalarca sordu. “Ne olur arama, ben seni seviyorum, onunla gitmeni istemiyorum” demeyi çok istedim ama heyecanı, gülümsemesi öyle güzeldi ki hiç diyemedim. Birkaç kez geçiştirdim, neden olmasın dedim, cesaretlendirdim.

Aradı, konuştu, hislerini belli etti, bana da herşeyi anlattı. O’ndan bahsederken sanki havada uçuyordu, yüzünde kocaman bir gülümseme, gözlerinde çakmak çakmak ışıltılar beliriyordu. Yüzüm yüzüne gülüyordu, gözlerim gözlerinin içine bakıyordu ama içimde biryerler parça parça kopuyor, dökülüyor, pişmanlıktan ağlıyordu.

Yine de o gözlerindeki heyecanı görmek dünyalara bedeldi...

20.06.06

İlker ERGÜN

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.