Kalite Yönetimi İşini Kimler Yapıyor / Yapmalıdır?

Kalite Yönetimi İşini Kimler Yapıyor / Yapmalıdır?

Kalite yönetim danışmanlığını ve denetimlerini sektör deneyimi olan ve kalite sistemlerini iyi bilen kişiler yapmalıdır.

toplam katilim

Ancak kalite, iş güvenliği, çevre, enerji verimliliği, ... vb. konular şirketlerde sadece bir kişinin çalışmasıyla olmamalı, en üst kadrodan en alta kadar sistem gereklilikleri bilinerek uygun şekilde işletilmelidir. Bu konuda yönetimin tam desteği, çalışanların katılımı esastır.

Yönetim sistemleri tüm faaliyetleri ve tüm birimleri kapsar. Şirket içi ve dışı eğitimler ile her personelin, patronun, alt yüklenicinin siteme dahil edilmesi gerekir.

Sadece bir kişinin çalışarak oluşturduğu bir sistem değil, doküman kalabalığından başka birşey değildir. Angarya olmaktan öteye geçemez.

Tüm çalışanların katkısıyla oluşturulacak yapı ise gerçek bir yaşayan sistemdir. Hem şirketi hem de çalışanları ileriye götürür. Daha az çalışarak daha fazla iş çıkartılır, verim artar, karlılık artar. Bu durum çalışanın, şirketin, patronun, ülkenin avantajınadır.

Belgenizi para karşılığı almış olsanız dahi, biraz emek harcayarak ihtiyacınız kadar çalışan bir sisteme çevirebilir, boşa verilen belge ücretleri gelire dönüştürülebilir.

 

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.