Personel Eğitimi Belgelendirme İçin Neden Önemlidir?

Personel Eğitimi Belgelendirme İçin Neden Önemlidir?

Her aşamada görev alan personelin gerekli bilgi ve beceriye sahip olduğu kanıtlanmalıdır. Personele yaptığı işler ile ilgili eğitim verilmeli ve belgelenmelidir.

personel egitimi

NDT, kaynak kontrol, kaynak mühendisliği gibi eğitimler şirket dışından yetkilendirilmiş kurumlardan alınabileceği gibi, kesim, çapak temizliği, kumlama gibi eğitimler kuruluş içinden yetkin bir kişi tarafından verilebilir. İlgili standartlarda görevli personelin bir sertifikasyona ihtiyaç duyup duymadığı belirtilmiştir. Tüm bu iç ve dış kaynaklı eğitimlerin kayıtları tutulmalıdır.

Belgelendirme için kaynakçı sertifikaları ve kaynak konusunda yeterliliği kanıtlanmış en az bir personelin bulunması gereklidir. İhtiyaç halinde bu personelin kaynak teknikeri, teknisyeni veya mühendisi eğitimi olması istenebilir.

 

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.