ISO 9001 Belgesinde Kampanya Sahtekarlığı

ISO 9001 Belgesinde Kampanya Sahtekarlığı

Son zamanlarda e-posta kutunuza ya da faxınıza "ISO 9001 belgesinde kampanya" şeklinde gelen duyuruları fark etmişsinizdir.

Bazı şirketler belge sahibi olmak için "ücreti gönder, fatura ile beraber belgen gelsin" şeklindeki uygulamaları tercih edebiliyor. Ancak bu şekilde yapılacak bir belgelendirme, hem standartlar ve belgelendirmenin mantığına aykırı, hem de size hiçbir fayda sağlamayacaktır.

ISO 9001 kampanya

Günümüzde birçok firma iş vermeden önce tedarikçisini değerlendirmekte ve mevcut belgelerini istemektedir.

Herhangi bir uygulama yapılmaksızın para karşılığı alınan belgeler müşteriler tarafından hemen fark edilmektedir. Ayrıca bu belgeler herhangi bir akreditasyon şirketinin onayını almadıkları için geçerlilikleri sorgulandığında da herhangi bir sonuç alınamayacak ve sahteliği ortaya çıkacaktır.

Standart ve belgelendirmenin gerekliliklerini öğrenmek; hangi maddeleri uygulayıp, hangilerini uygulayamadığınızı bilmek; gerekirse eksiklerinizi denetim firması ile paylaşmak her şekilde avantajınıza olacaktır.

Standartlar işlerinizin daha düzenli ve verimli olmasını sağlamak için hazırlanmıştır. Hiçbir standart size gereksiz evraklar ve angaryalar çıkartmaz.

Standart gereklilikleri doğru uygulandığında işleri rahatlıkla personele devredebilecek, yeni projeler ve müşteriler için gerekli zamanı ayırabileceksiniz.

Şirketinize ön değerlendirme yaptırmak ve danışmanlık hizmetleri için benimle iletişim kurabilirsiniz.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.