Yönetim Sistemleri Danışmanlığı

Yazdır

Ürün veya hizmet sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara sistem kurma ve geliştirme aşamalarında her türlü kontrol, doküman hazırlama, belgelendirme sürecinde destek oluyoruz.

Herhangi bir ürün üreten, hizmet sağlayan, bakım yapan, montaj yapan veya sadece satış yapan kurum ve kuruluşlar kendilerine uygun yönetim sistemlerinden biri veya birkaçını beraber kullanabilirler. Yönetim sistemleri kuruluşlara iş yapma yöntemlerini netleştirme, daha verimli çalışama, kayıpları azaltma, daha vasıfsız personel ile aynı işi yapabilme, karlılığı arttırma, yasal yükümlülüklere uyum sağlana gibi birçok alanda yol göstermektedir.

Yönetim sistemleri içinde en çok bilinen ve tüm diğer yönetim sistemlerine temel oluşturabilecek nitelikte olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardıdır. Ortak yapıları nedeniyle bir yönetim sistemine uyum sağlayan kuruluş diğerlerine oldukça kısa sürede uyum sağlayabilir. Her bir standardın belgelendirmesi ayrı ayrı yapılmaktadır, ancak gerekirse denetimler beraber de yapılabilir. Blgelendirme akredite kuruluşlar tarafından yapılmaktadır.

Tüm kurum ve kuruluşların uygulayabileceği yönetim sistemi standartlarına örnekler aşağıdaki gibidir:

Kurum ve koruluşların ürün veya hizmetlerine göre özelleşmiş yönetim sistemi standartlarına örnekler aşağıdaki gibidir:

Yönetim sistemlerinin uygulanmasında genel olarak aşağıdaki aşamalar kullanılmaktadır:

Tüm bu aşamalarda sektör tecrübemiz ile hizmet vermekteyiz: