Belgelendirmede Denetim Kuruluşunun Önemi

Belgelendirmede Denetim Kuruluşunun Önemi

Kurduğunuz Kalite Yönetim Sistemi kadar, çalıştığınız belgelendirme kuruluşu da önemlidir. Şayet çalıştığınız belgelendirme kuruluşu bu işi ticaret yapar gibi yapıyor ise, ne kurduğunuz sistemin, ne sahip olduğunuz sertifikaların önemi vardır.

belgelendirme kurulusu

Yaptığınız işin, bulunduğunuz konumun, emeklerinizin ve şahsınızın hiçbir saygınlığı kalmaz. Yapılan bu işin değer kaybetmesine yol açarsınız. Birilerine kurmuş olduğunuz sistem üzerinden yaptırım uygulamak isteseniz de, hiçbir hükmünüz olmaz.

Diğer taraftan belgelendirme kuruluşu siz ve diğer müşterilerine belgelendirme ve denetim esaslarına göre hizmet veriyor ise şartlar 180 derece değişir.

Deneyimli, bilgili denetim kuruluşunun en önemli faydaları;

- 3. göz olarak eksiklerinizi görür, bunları giderme fırsatını yakalarsınız.

- Belgelendirme kuruluşunun diğer hizmet verdiği kurum ve kuruluşlardan edindiği tecrübeleri sizinle paylaşabilir. Sizin sahanızda yapacağı gözlemlerde sizlere iyileştirme alanları konusunda destek olabilirler.

- Denetleme esnasındaki ciddiyetleri ve bu işe verdiği önem, tüm organizasyonun dikkatini çekecek, kurulu sistemin işlerliği hususunda katma değer yaratacaktır.

- Yaptırımlarınızı, diğer birimler üzerinde daha etkili kullanabilir durumda olacaksınız.

- Etkin denetleme sonunda elde edilen haklı sertifikalar, kurumsal kimliğinize pozitif yönde etki edecektir.

- Belgelendirme kuruluşunun denetleme konusundaki hassasiyeti, sistemin daha etkili ve dinamik çalışmasını sağlayacaktır.

- Yerinde ve gereken disiplin altında yapılan denetimler sonucunda firmanın iyileştirme faaliyetleri de artacaktır.

- Firma içinde belgelendirme görevini üstlenmiş olan sizlerin saygınlığı ve yaptırım gücü de artacaktır.

 

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.